Zbroje

Zbroje skórzane

Wymagana biegłość: Zbroja skórzana

Zbroja skórzana
Zbroja skórzana jest najlżejszym i najłatwiejszym w noszeniu pancerzem, choć nie zapewnia tak dobrej ochrony jak cięższe zbroje. Skóra, z której wykonano tę zbroję, nie została odpowiednio przygotowana i jeszcze do teraz cuchnie chemikaliami.
Obrona: +4Wartość: 150
Przemiot nie może zostać zaklęty

Zbroja ćwiekowana
Ta skórzana zbroja jest wzmocniona brązowymi nitami, a nie pasami skóry. Taka konstrukcja sprawia, że jest ona trochę silniejsza, ale i cięższa.
Obrona: +6Wartość: 250
Przemiot nie może zostać zaklęty

Oficerska zbroja skórzana
Zwykła zbroja skórzana, choć pewne zaklęcie powoduje, że materiał jest bardziej odporny na ciosy bez zwiększania wagi.
Obrona: +10Wartość: 450

Regnańska zbroja skórzana
Standardowa zbroja skórzana dla oficerów Floty Wojennej Regny. Podczas produkcji wszystkie takie pancerze zostają magicznie wzmocnione, a ich waga zostaje zmniejszona.
Obrona: +16Wartość: 750

Królewska zbroja skórzana
Wykonano niewiele takich pancerzy, a wszystkie zamówiła rodzina królewska Erathii - Gryphonheart. Ten egzemplarz może pochodzić z jednego z trzech miejsc: mógł zostać skradziony z pałacowej zbrojowni, zabrany z pola walki lub zrabowany z grobu.
Obrona: +24Wartość: 1 150

Kolczugi

Wymagana biegłość: Kolczuga

Kolczuga
Kolczuga składa się z małych, połączonych ze sobą metalowych kółeczek. Wygląda na to, że ktoś ich zapomniał naoliwić albo zostawił ją na deszczu, gdyż pod pachami i koło kołnierza zaczęła się zbierać rdza.
Obrona: +8Wartość: 400
Przemiot nie może zostać zaklęty

Stalowa kolczuga
Ta kolczuga została wykonana ze stali i jest lżejsza od podobnych zbroi z żelaza. Do jej stworzenia użyto cienkich pierścieni, ale stal nadaje im dużą wytrzymałość.
Obrona: +12Wartość: 600

Świetna kolczuga
Stal najwyższej jakości wzmocniono ćwiekowaną skórą, która minimalizuje skutki ciosów i zmniejsza wagę. Skórzane części odznaczają się dużym artyzmem wykonania.
Obrona: +18Wartość: 900

Oszałamiająca kolczuga
Odznaczająca się zbroja miała pomagać w rozróżnianiu dowódców podczas bitwy. Oprócz ładnego wyglądu, ta zbroja wyróżnia się lekkością i jest najbardziej elastyczna.
Obrona: +26Wartość: 1 300

Złota Kolczuga
Bardzo rzadka zbroja wykonana w Niebiańskich Kuźniach Gubernatora Padisha przed Ciszą. Kiedyś takie zbroje nosili tylko najwyżsi dowódcy. Zaletą tej zbroi nie jest tylko wygląd, jest ona lekka, silna i bardziej elastyczna niż jakakolwiek inna zbroja na świecie.
Obrona: +36Wartość: 1 800

Zbroje płytowe

Wymagana biegłość: Zbroja płytowa

Zbroja płytowa
Zbroja płytowa jest najsilniejszym dostępnym pancerzem. Jest cięższa od innych a jej noszenie wymaga dużego doświadczenia. Ten egzemplarz wykonano z żelaza, w jego konstrukcji nie ma nic niezwykłego.
Obrona: +20Wartość: 1 000

Wspaniała zbroja płytowa
Ta zbroja płytowa została wykuta w erathiańskiej zbrojowni. Nosi ona znak: B.R., Odlewnia Steadwicka, 1151. To inicjały Byrona Rockermanna, Królewskiego Płatnerza Erathii. Jego dzieło jest eleganckie i odpowiednio wytrzymałe.
Obrona: +28Wartość: 1 400

Szlachetna zbroja płytowa
Zbroja tak wspaniała, że może pochodzić tylko od samego Mistrza - Mekoriga Ślepego. Choć ten egzemplarz nosi inicjały jego syna, Kaseva Mekoriga. Złączenia nie stawiają oporu, a metal składa się z trzech warstw, co sprawia, że zbroja jest cienka i lekka, ale niesamowicie mocna. Oprócz tego jest także wygodna.
Obrona: +54Wartość: 2 700