Tarcze

Małe tarcze - Duże tarcze

Wymagana biegłość: Tarcza

Małe tarcze

Drewniany puklerz
Mały, drewniany puklerz zaprojektowany do obrony przed strzałami, ale tak, by nie krępował ruchów. Jakość nie jest najlepsza, ale powinien spełniać swoje zadanie.
Obrona: +4Wartość: 100
Przemiot nie może zostać zaklęty

Brązowa tarcza
Brązowe tarcze są lżejsze niż tej samej wielkości żelazne tarcze, choć nie są tak mocne.
Obrona: +6Wartość: 200
Przemiot nie może zostać zaklęty

Metalowa tarcza
Ładny, czerwony wzór na tej tarczy oznacza, że pochodzi z Deyii, a ta farba wcale nie jest farbą. Emulsyfikatory i środki konserwujące pomagają jej zachować oryginalny kolor...
Obrona: +8Wartość: 300
Przemiot nie może zostać zaklęty

Tarcza ze stopu
Recepta na mieszaninę metali, z których wykonywano takie tarcze, już dawno została zapomniana. Wielokrotnie próbowano odkryć skład, ale bez powodzenia. Na początku wcale nie posiadały żadnej magii - jakiekolwiek zaklęcia, które teraz posiadają musiały zostać rzucone później.
Obrona: +12Wartość: 450

Majestatyczna tarcza
Ciemny, złoty kolor tych tarcz jest zarazem ich mankamentem. Niebiańska Kuźnia odrzuciła około pięćdziesięt takich tarcz po tym, jak odkryto to uchybienie. Choć z wadami, te tarcze ustępują tylko tym, które zostały wykute w kuźni w okresie jej świetności.
Obrona: +16Wartość: 750

Duże tarcze

Goblińska tarcza
Prosta, stara tarcza. Brzydka, ale praktyczna.
Obrona: +6Wartość: 200
Przemiot nie może zostać zaklęty

Drewniana tarcza
Tę tarczę wykonano z drewna oprawionego żelazem. Jest ciężka, ale solidnie skonstruowana i w dobrym stanie.
Obrona: +7Wartość: 300
Przemiot nie może zostać zaklęty

Jeździecka tarcza
Ta wąska tarcza przeznaczona jest do walki konnej, choć równie dobrze może jej używać piechur. Wykonanie jest dobre, a materiały solidne - powinna oprzeć się bezpośredniemu pchnięciu włócznią.
Obrona: +9Wartość: 400

Srebrna tarcza
Ta tarcza, wykonana z lekkiego materiału, nosi znak zbrojowni Kelebrimskiej. Choć materiał jest lekki, to jednak odznacza się dużą odpornością.
Obrona: +13Wartość: 500

Fynaksańska tarcza
Takie tarcze wykonywano w imperium Fynaksańskim podczas swojego krótkotrwałego okresu panowania na stepach południowej Erathii (790-864). Do ich wykonania używano staltu, materiału, który łatwo było zaczarować i który przyczynił się w znaczny sposób do stworzenia fynaksańskiej potęgi wojskowej. Niestety, złoża staltu nie były zbyt obfite i Fynaksia ugięła się w 864 P.C. pod przewagą elfickich wojsk.
Obrona: +19Wartość: 800